Family Features
  • Three HDMI ports
  • Three USB ports
  • Ethernet
  • Headphone Jack
Stream straight from your PC or connect a smartphone or tablet to the 32” screen using Bluetooth. With Chromecast built-in, you can also cast content directly from your phone to the TV. Use the included slim stand or mount the TV to the wall – the choice is yours. Whatever you decide, the KD32W800PU classic black finish will fit seamlessly into every style of room.
Brand Name Sony
Manufacturer Sony Corporation
Product Type Android TV
Smart TV Yes
Operating System Android
Screen Size 32"
Screen Technology HD Ready
Energy Efficiency Class F
Colour Black
Height 46.8cm
Width 73.3cm
Depth 18.9cm
Weight (Approximate) 5.0kg
Maximum Resolution 1366 x 768
Aspect Ratio 16:09
Standard Refresh Rate 50Hz
Enhanced Refresh Rate 60Hz