ADCH1135 Alphason TV Cabinet 1135mm Chaplin White Light Oak 1 ADCH1135 Alphason TV Cabinet 1135mm Chaplin White Light Oak 4 ADCH1135 Alphason TV Cabinet 1135mm Chaplin White Light Oak 4 ADCH1135 Alphason TV Cabinet 1135mm Chaplin White Light Oak 4
Alphason Designs ADCH1135 WHT Chaplin TV Cabinet for up to 52 inch screens 1135mm White and Light Oak
SKU: ADCH1135 WHT
1 year manufacturer warranty
Further details can be found on our delivery information page.
Key Features
  • For use with TVs up to 60 inches
  • Maximum weight for top shelf – 25kg
  • Wooden design with sturdy metal legs
  • 2 shelves for your set top box and Blu-ray player
  • Cable management to keep wires tidy
Weight (kg)
37.5
Dimensions (mm)
W 1135 x H 450 x D 400
Max Soundbar Size (mm)
1100
Max TV Screen Size
52"